28 April 2024
srijeda, 12 Novembar 2014 21:51

Zeničanke +43 u Zagrebu

POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U ZAGREBU. 4. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. ŽKK TREŠNJEVKA 2009 -  KŽK ČELIK 39:82 (+43)

Početak u 20 sati; dvorana Doma sportova 2 u Zagrebu, gledalaca: 150;

Sudije: Gajsek, Vuga, Germadnik, delegat: Sinković;

U 4. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika bile su gosti u Zagrebu kod ekipe Trešnjevke 2009. Pobjedila je, zasluženo i ubjedljivo, ekipa Čelika iz Zenice.

Rezultat: TREŠNJEVKA 2009 – ČELIK  39:82  (9:28), (14:18), (9:21), (7:15).

Sastav KŽK Čelik: A. Hundur, J. Bigović 15p. + 10 asistencija (indeks korisnosti 37), M.Rahmanović 10, A.Ćorović, N.Kovačević, A.Ćehajić 1, I.Rahmanović 14, N.Popović 8p. + 10 skokova, T.Petković 14, S.Halimić, A.Iriškić 20, (Trener Slobodan Kecman);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aldijana Iriškić (20), Jasmina Bigović (15), te Tamara Petković i Irma Rahmanović po 14 poena.

Kod Trešnjevke 2009, najefikasnije: Marić i Skara po 10 poena.

Otvaranje utakmice iz snova za košarkašice Čelika i veliko vođstvo od 0:15 u 5.minuti, koje je do kraja prve dionice  povečano na + 19 poena (9:28). U drugoj četvrtini domaće košarkašice odigrale su mnogo bolje i ova dionica završena je sa + 4 poena za Čelik (14:18), tj. nakon prve polovine utakmice košarkašice Čelika su imale prednost od 23 poena (23:46). Dakle dvostruko više poena za ekipu Čelika.

Treću četvrtinu zeničanke ponovo otvaraju furiozno sa 3:14 i rezultat je + 34 poena za Čelik (26:60), do konačnih, nakon treće četvrtine, od + 35 poena za gošće (35:67).

I u zadnjoj četvrtini zeničke košarkašice su pokazale dominaciju (7:15) za konačnih + 43 poena (39:82).

Trener Čelika, Slobodan Kecman, u ovoj utakmici dao je šansu svim igračicama da nastupe

U narednom, petom, kolu košarkašice Čelika će biti domaćini ekipi Radivoj Korać iz Beograda.

Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj ubjedljivoj, gostujućoj pobjedi od sportske redakcije Zenicabloga.